Csetelnél egyet Shakespeare-rel? Megoldható!

A mesterséges intelligencia vezérelt chatbotnak hála immár Shakespeare-rel is elbeszélgethetünk. Sőt, másokkal is. 

Egészen elképesztő, hogy napjaink kommunikációs chatbotjai mire képesek. Egyes vélemények szerint a fogalmazó mesterséges intelligencia már a fogatókönyvírók, sőt az újságírók munkáját veszélyezteti, hiszen olyan szintű írásbeli kommunikációra képes, amelyről szinte lehetetlen megmondani, hogy nem ember alkotta. Nem ritka, hogy egy bot egy már elhunyt személy személyiségét, hangját és kinézetét is képes felvenni: a Character.AI nevű oldal például azért jött létre, hogy a felhasználók történelmi személyekkel cseveghessenek. És itt még nem áll meg a történet – kortárs művészekkel, influencerekkel és politikusokkal is lehet az oldalon bájcsevegni.

A neurális chatbotot Noam Shazeer és Daniel De Freitas készítette, mindketten a Google LaMDa nyelvi modelljének korábbi fejlesztői. A LaMDa onnan lehet többeknek ismerős, hogy a keresőóriás tavaly kirúgta az egyik mérnökét, miután az azt állította, hogy a LaMDA nevű chatbot érző pszichével rendelkezik. A Google már az ügy kirobbanásakor fizetett kényszerszabadságra küldte dolgozóját, arra hivatkozva, hogy az megsértette a titoktartási szabályzatot azáltal, hogy közzétette a chatbottal folytatott beszélgetéseit.

A Character.AI több híres személyt is képes utánozni Albert Einsteintől elkezdve Shakespeare-en át Szókratészig. De ahogy fentebb is említettük, kortárs hírességek is a rendelkezésünkre állnak az oldalon: van itt Elon Musk, Kanye West, Joe Biden, Keanu Reeves, Tony Stark – hogy csak néhányat említsünk a sok közül.

A chatbotot itt lehet kipróbálni.

[sc name=”facebook” ][/sc]

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Éva

Éva

Szerintem Harry Potter simán lenyomná Zsákos Frodót. Samuval és Trufáékkal együtt is akár.

Ezeket olvastad már?